top of page

Dom tymczasowy

Szukamy osób chcących zostać domem tymczasowym (DT); stworzyć taki dom dla naszych podopiecznych. Na czym to polega? DT jest fazą przygotowującą psa lub kota do adopcji – inaczej rodzina zastępcza. W DT możemy poznać charakter, nauczyć dobrych manier, zachowywania się w domu, odbudować skrzywdzoną psychikę zwierzęcia. W DT zwierzę przebywa tyle czasu, ile potrzeba na jego adopcję.

Domy tymczasowe są nieprzecenioną formą pomocy dla najbardziej potrzebujących zwierząt w schronisku, szczególnie w okresie zimowym, ale nie tylko.

Nieustannie poszukujemy osób, które zechcą dać tymczasowe schronienie psom lub kotom z naszego schroniska. Niektóre zwierzęta bez domowej opieki nie przeżywają warunków schroniskowych. Szczególnie dotyczy to zwierząt słabych psychicznie, zastraszanych w boksie przez inne psy, starszych, chorych, dochodzących do siebie po zabiegach medycznych lub wymagających specjalnego żywienia.

Dom Tymczasowy sam zapewnia wyżywienie podopiecznego, natomiast opieka weterynaryjna będzie zapewniona ze strony lekarza schroniska. Wolontariusze schroniska zapewniają pomoc w szukaniu zwierzęciu domu docelowego.

bottom of page