top of page

Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, kochanym i ważnym elementem ich życia, niestety są też i tacy dla których jest nic nie znaczącą zachcianką, która z małego uroczego szczeniaczka zmieniła się w niszczyciela sikającego gdzie popadnie albo zbyt szybko urosła i przestała cieszyć a stała się niechcianym obowiązkiem. 

              Aby zapobiegać zwiększającej się liczbie psów trafiających do schroniska (w 2019 r. w schroniskach przebywało ponad 100 tyś psów) chcemy edukować dzieci, młodzież i rodziców. Ucząc odpowiedzialnego podejścia do zwierząt, likwidując znieczulicę na ich potrzeby mamy nadzieję, że psich dramatów będzie coraz mniej. 

              Miło nam więc przedstawić:

Program edukacyjny  „ZWIERZĄT PRAWA – WAŻNA SPRAWA”

psietroski.jpg

Psie troski - Tom Justyniarski

 

Chcemy zaproponować rodzicom, którzy chcieliby przygotować dzieci na adopcję psiaka wyjątkową książkę i wyjątkowego autora.

 

Tekst ze strony www.psietroski.pl :

 

„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”

To świetna współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. To historia przyjaźni chłopca i psa, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ta książka to wzruszenie, prawdziwe emocje i życiowa prawda.

Opis

 

Pies ze schroniska, pomimo swojej traumy i choroby sierocej okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka. Ta więź psa z dzieckiem jest piękną przyjaźnią na lata, o jakiej marzy chyba każdy. Trzeba jednak dołożyć starań, aby tak się stało. Początki jednak nie zawsze są różowe. „Psie troski…” to nowela edukacyjna dla dzieci i starszych. Z pewnością doczekamy się już wkrótce ekranizacji tej wzruszającej noweli.

kupawstydu_baner_duzy.jpg

Posprzątaj po swoim psie

Jeśli masz psa, chcesz  korzystać z uroków miłego spaceru  po zielonym, pięknym i czystym mieście, pamiętaj:

  • posprzątaj po swoim pupilu – to nie kupa roboty, to "KUPA WSTYDU" :);

  • zwierzę jest tak kulturalne jak jego pan - pokaż klasę, 

za nieuprzątnięcie psich odchodów grozi grzywna do 500 zł.

 

Jeżeli w okolicy nie ma specjalistycznego pojemnika to nic nie szkodzi! Wystarczy, że wychodzącą z domu zaopatrzysz się w małą torebkę foliową, posprzątasz i wyrzucisz do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, przyjął stanowisko, że „umieszczanie odchodów zwierzęcych w pojemnikach na odpady komunalne jest dozwolone”. 

iwonka.jpg

Adoptowany pies
Krok po kroku :)

Adoptowany kot.

Krok po kroku :)

bottom of page