Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, kochanym i ważnym elementem ich życia, niestety są też i tacy dla których jest nic nie znaczącą zachcianką, która z małego uroczego szczeniaczka zmieniła się w niszczyciela sikającego gdzie popadnie albo zbyt szybko urosła i przestała cieszyć a stała się niechcianym obowiązkiem.
Aby zapobiegać zwiększającej się liczbie psów trafiających do schroniska (w 2019 r. w schroniskach przebywało ponad 100 tyś psów) chcemy edukować dzieci, młodzież i rodziców. Ucząc odpowiedzialnego podejścia do zwierząt, likwidując znieczulicę na ich potrzeby mamy nadzieję, że psich dramatów będzie coraz mniej.
Miło nam więc przedstawić:
Program edukacyjny „ZWIERZĄT PRAWA – WAŻNA SPRAWA”
Psie troski - Tom Justyniarski
Chcemy zaproponować rodzicom, którzy chcieliby przygotować dzieci na adopcję psiaka wyjątkową książkę i wyjątkowego autora.
Tekst ze strony www.psietroski.pl :
„Psie Troski… czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy”
To świetna współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. To historia przyjaźni chłopca i psa, która poruszy nawet najtwardsze serce. Ta książka to wzruszenie, prawdziwe emocje i życiowa prawda.
Opis
Pies ze schroniska, pomimo swojej traumy i choroby sierocej okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka. Ta więź psa z dzieckiem jest piękną przyjaźnią na lata, o jakiej marzy chyba każdy. Trzeba jednak dołożyć starań, aby tak się stało. Początki jednak nie zawsze są różowe. „Psie troski…” to nowela edukacyjna dla dzieci i starszych. Z pewnością doczekamy się już wkrótce ekranizacji tej wzruszającej noweli.
Posprzątaj po swoim psie
Jeśli masz psa, chcesz korzystać z uroków miłego spaceru po zielonym, pięknym i czystym mieście, pamiętaj:
-
posprzątaj po swoim pupilu – to nie kupa roboty, to "KUPA WSTYDU" :);
-
zwierzę jest tak kulturalne jak jego pan - pokaż klasę,
za nieuprzątnięcie psich odchodów grozi grzywna do 500 zł.
Jeżeli w okolicy nie ma specjalistycznego pojemnika to nic nie szkodzi! Wystarczy, że wychodzącą z domu zaopatrzysz się w małą torebkę foliową, posprzątasz i wyrzucisz do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, przyjął stanowisko, że „umieszczanie odchodów zwierzęcych w pojemnikach na odpady komunalne jest dozwolone”.